• Stoliki kawowe i ławy

  • Parametry

Salon to zazwyczaj ulubione miejsce wypoczynku domowników, a także reprezentatywna przestrzeń, w której przyjmujemy gości. Z pozoru jej urządzenie jest proste, jednak w praktyce często może okazać się inaczej. Problem może sprawić chociażby kwestia stolika czy ławy salonowej. Tego rodzaju meble zazwyczaj występują w duecie z kompletem wypoczynkowym, narożnikiem czy sofą. Sprawiają, że każdy wieczór przed telewizorem i spotkanie towarzyskie są znacznie przyjemniejsze. Zapewniają blat, na który można odłożyć napój, książkę czy pilota. Niekiedy wyposażone są też w dodatkowe półki, schowki czy szuflady ułatwiające przechowywanie rozmaitych przedmiotów, które chcesz mieć zawsze pod ręką. Stoliki kawowe do salonu występują też w bardzo wielu wariantach stylistycznych, a przez to, że często znajdują się w centrum pomieszczenia, warto zadbać o to, by stanowiły jego ozdobę.

Stoliki kawowe do salonu – komfortowy kącik wypoczynkowy

Stoliki kawowe do salonu to w zasadzie obowiązkowe elementy kącika wypoczynkowego. Pojawiają się w naszych mieszkaniach głównie z powodu wymienionych wyżej względów praktycznych. Są znacznie niższe od stołów jadalnianych – blat zwykle znajduje się na podobnej wysokości co siedzisko kanapy. Dlatego bardzo dobrze się prezentują w towarzystwie mebli wypoczynkowych i są wygodne w użytkowaniu. Zazwyczaj dość duże ławy salonowe stawiane są przed kanapą, w taki sposób, że znajdują się na wprost siedzących na niej osób. Zdarzają się jednak również projekty wykorzystujące tylko mniejszy stolik kawowy umieszczony w okolicy podłokietnika. To rozwiązanie, które okazuje się praktyczne szczególnie w mniejszych pomieszczeniach.

Nowoczesne ławy salonowe – bogactwo stylów

Mimo że ławy salonowe kojarzą się głównie z prostą bryłą, producenci mebli skutecznie przełamują ten stereotyp. Obecnie można znaleźć stoliki kawowe do salonu wykonane z rozmaitych materiałów i utrzymane w wielu stylach. Klasyczny, drewniany mebel o prostokątnym blacie to tylko jedna z licznych opcji! Obecnie często wybierane są białe stoliki, które prezentują się bardzo lekko i dobrze wyglądają wśród innych minimalistycznych mebli. Poszukiwacze nienachalnych rozwiązań często stawiają też na modele szklane, które nie przytłaczają nawet ciasnych pomieszczeń. Bardzo dobrze prezentuje się też inspirowane stylem industrialnym połączenie drewnianego blatu i metalowych, smukłych nóg. Popularne są zarówno kwadratowe, prostokątne czy okrągłe, jak i owalne stoliki kawowe do salonu oraz takie w nieregularnych kształtach. U nas znajdziesz wiele ciekawych propozycji do każdego wnętrza. Zapoznaj się z nimi online lub w salonie stacjonarnym Megi’s Concept.

Zamów teraz

i otrzymaj NIESAMOWITE zniżki

Ekspresowa dostawa

wybranych produktów za 0 zł

Zwroty

Do 14 dni

Ekspresowa dostawa

wybranych produktów za 0 zł

Zwroty

Do 14 dni